صفحه اصلی   -   شرکت های زیرمجموعه   -   شركت ساخت و بهره برداري اسكله حراء قشم

شرکت ساخت و بهره برداري اسکله حراء قشم (سهامی خاص) ، با هدف سرمایه گذاري به منظور واردات و صادرات خوراك و محصول مجموعه پالایشگاه هاي در حال احداث و نیز در چارچوب نیاز فعالیت هاي سایت نفتی منطقه شمال جزیره قشم، و با اخذ مجوز هاي لازم از سازمان منطقه آزاد قشم، در مهر ماه ۹۳ فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت عضو گروه مالی شرکت گسترش انرژي پاسارگاد می باشد.

سرمایه گذاري و موضوع فعالیت

طرح سرمایه گذاري اسکله و تاسیسات دریایی شرکت حراء قشم، با هدف ارائه خدمات تخلیه و بارگیري نفت و فرآورده هاي نفتی، در جزیره قشم، احداث می گردد.
موضوع فعالیت شرکت ساخت و بهره برداري اسکله حراء قشم ، احداث، اداره و بهره برداري اسکله هاي نفتی، به همراه تأسیسات پشتیبانی و تخلیه و بارگیري می باشد. شرکت ساخت و بهره برداري اسکله حراء قشم در چارچوب سرمایه گذاري هاي نفت و گاز و انرژي هلدینگ گسترش انرژي پاسارگاد در منطقه آزاد قشم تشکیل شده است.

هدف از سرمایه گذاري

احداث اسکله و تاسیسات دریایی مورد نیاز، به منظور ارائه خدمات تخلیه و بارگیري نفت و فرآورده هاي نفتی در جزیره قشم، با اولویت تامین خوراك نفت خام پالایشگاه هاي مجاور اسکله و بارگیري محصول نفت سبک ، قیر صادراتی و سایر محصولات پروژه هاي در حال احداث پالایشگاهی و موجود در شمال جزیره قشم می باشد.

مشخصات پروژه

با توجه به اینکه تعدادي پالایشگاه و صنایع نفتی در منطقه صنعتی کاوه، در آینده فعالیت خواهند نمود، لذا جهت تأمین خوراك (نظیر نفت خام) و نیز صدور محصولات آنها به کشورهاي خارجی نیازمند بهره گیري از حمل و نقل دریایی و به تبع آن تأسیسات پهلوگیري شناور می باشد. بدین منظور سازه اي بصورت شمع و عرشه در میانه راه دسترسی جهت محقق نمودن این مورد جانمایی شده است.

اجزاء متشکله طرح سرمایه گذاري

۱. اجراي مسیر دسترسی به اسکله، به منظور تأمین محیط فعالیت کارکنان و عبور خطوط لوله انتقال مواد، با استفاده از مسیر سنگی و سازه شمع و عرشه.
۲. احداث یک پست اسکله نفتی، به منظور تخلیه و بارگیري شناورهاي ۷۰ هزار تنی (تامین خوراك نفت خام فوق سنگین و بارگیري نفت سبک و مشتقات صادراتی) و یک پست اسکله شناور ۷ هزار تنی صادرات قیر.
۳. اجراي تأسیسات مورد نیاز، شامل نصب بازوهاي تخلیه و بارگیري، لوله ها، شیرآلات، پمپ هاي انتقال مواد در فواصل مبداء - مقصد، تأسیسات آتش نشانی، سیستم هاي برقی.
۴. اجراي سازه آبگیر، با هدف تأمین آب مورد نیاز پالایشگاه، تجهیزات و سایر مصارف صنعتی.
۵. انجام تدارکات مهندسی و کارهاي سیویل.

 

اعضای هیات مدیره

  نام و نام خانوادگی سمت
آقای ناصر وکیلی پیهانی
رئیس هیات مدیره
آقای عبدالرحمن مناوی عضو هیات مدیره
آقای هادی نعیمیان عضو هیات مدیره
آقای قاسم محمودی مدیرعامل خارج از اعضا

اطلاعات تماس ۲۶۷۰۹۸۶۷-۲۶۷۰۹۸۶۱         نمابر: ۲۶۷۰۹۹۶۳
تلفن قشم : ۷۶۳۵۲۴۹۳۵۵ - ۰۷۶۳۵۲۴۹۳۵۳     نمابر قشم : ۰۷۶۳۵۲۴۹۳۵۴
geshmmovalled@pedc.ir
دفتر تهران : خیابان میرداماد ، میدان مادر ، خیابان شهید سنجابی (بهروز سابق) ، خیابان سوم ، پلاك ۹ ، طبقه ۴، واحد ۱۶
دفتر قشم : خیابان ولیعصر ، چهارراه پردیس ، خیابان فلسطین ، جنب هتل شمس ، طبقه دوم