صفحه اصلی   -   درباره ما   -   تاریخچه شرکت گسترش انرژی پاسارگاد

گروه گسترش انرژی پاسارگاد با هدف کلی شرکت در بازارهای داخلی و بین المللی انرژی و به ویژه به منظور توسعه بخش انرژی ایران در آوریل سال ۲۰۰۸ تشکیل شد و به ثبت رسید. هسته اصلی کسب‌وکار ما  پالایش هیدروکربن ، تولید برق و انرژی های تجدیدپذیر را شامل می‌شود که در ضمن آنها بنیان تلاشهای PEDC  دستیابی به توسعه پایدار با تأکید بر ملاحظات زیست محیطی است. برای نیل به این منظور، ما بر استفاده از بهترین منابع  انسانی در اختیار، تکنولوژی روزآمد، و مدیریت کارآمد در یک فضای سازمانی بهینه تمرکز کرده ایم.

ایران دارای یکی از بزرگترین ذخایر نفتی است و از نظر  ذخایر گازی دومین کشور در جهان می‌باشد. ایران با داشتن  دخایر عظیم، در کنار یک بازار مصرف بزرگ نقش مهمی در صنعت انرژی جهانی  بازی می‌کند. این موقعیت منحصر به فرد به منزلة وجود پتانسیل برای توسعة چندین ساله است. درنتیجه این امر برای ما زمینه‌ساز فضای تجاری مناسبی است تا چشم‌انداز خود برای تبدیل شدن به گروه انرژی پیشرو در منطقه را دنبال کنیم.

بدنبال بررسی های گسترده و مطالعات ادامه‌دار پیرامون بازار انرژی چه در منطقه و چه در سطح بین المللی، و تدوین برنامه‌های استراتژیک شرکت، رشد اولیه در اندازه و تنوع پرتفوی از طریق سرمایه‌گذاری بیش از ۶۰۰ میلیون یورو در طول بازه زمانی کمتر از یک سال محقق شد.

این امر با ثبت تعدادی شرکتهای زیرمجموعه انجام شد که در حوزه‌های حفاری های درون دریا (با مالکیت و بهره‌برداری از سکوهای استخراج)، حفر چاه و سرویس های حفاری، پیمانکاری عمومی (در اکتشاف و تولید نفت و گاز) ،ساخت لوله های PE (جهت انتقال گاز)، تجارت فراورده های پتروشیمی و نفتی در منظقه و سراسر جهان فعال هستند.

PEDC همچنین مالک یک نیروگاه سیکل ترکیبی برق و همچنین سهامدار عمده دو شرکت نیروگاهی دیگر با مجموع ظرفیت ۱۸۰۰ مگاوات می‌باشد.

PEDC همچنان برداشتن گام هایی اساسی در جهت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های اصلی فعالیتش مانند تولید برق، پتروشیمی، و تعدادی توسعه میادین نفت/گاز ادامه داده است که این معادل انجام سرمایه‌گذاری‌های مضاعف چند میلیارد یورویی است.